PLV.Bohemia, s.r.o.

Český výrobce kvalitních plastových nádrží

Konfigurátor

Doprava zdarma

Kvalita materiálu

Nádrže na dešťovou vodu

Nádrž na dešťovou vodu z plastových PP desek slouží k zachycení dešťové vody. Nádrž na dešťovou vodu, nebo chcete - li retenční nádrž tedy neslouží k zachycení vody odpadní na rozdíl od jímky. Dešťová voda zachycená v retenční nádrži se dále využívá např. jako zdroj na zalévání vegetace, jako voda na splachování toalet nebo praní. Nádrž na dešťovou vodu / retenční nádrž pro Vás dokážeme vyrobit dle Vašich požadavků v nejvyšší možné kvalitě podepřenou certifikáty. Nádrže na dešťovou vodu / retenční nádrže rozdělujeme do 3 kategorií, dle typu místa využití.

Nádrž na dešťovou vodu samonosná

Využití nádrže pro "dešťovku" samonosného typu se doporučuje do míst bez výskytu spodní vody nebo težší jílovité půdy. Zároveň se tato retenční nádrž nedoporučuje do míst s vyšším statickým zatížením (přejezdy aut, blízká komunikace). Samonosnou nádrž na dešťovou vodu se doporučuje obsypat zeminou za současného plnění vody ve stejném poměru. Víko retenční nádrže samonosné snese vrstvu 20 cm zeminy.

Samonosná nádrž na dešťovou vodu obsahuje přítok vody a dle dohody je možno nádrž osadit také bezpečnostním přepadem a otvory - prostupy na čerpadlo.
Samonosné nádrže na dešťovou vodu

Nádrž na dešťovou vodu dvouplášťová

Využití dvouplášťové nádrže na dešťovou vodu se doporučuje v místech s výskytem spodní vody. Plastová nádrž je opatřena druhým pláštěm, který je vyroben ze 100% vodotěsného materiálu. Instalace dvouplášťové nádrže na dešťovou vodu spočívá v položení na betonovou desku o síle 10 - 20 cm, následně se meziplášť retenční nádrže doporučuje vylít betonem. Obsypání retenční nádrže zeminou se doporučuje ve stejném poměru plnění vody.
Dvouplášťové nádrže na dešťovou vodu

Nádrž na dešťovou vodu k obetonování

Využití nádrže pro "dešťovku" k obetonování se doporučuje v místech vyššího statického zatížení. Výhoda této nádrže na dešťovou vodu k obetonování spočívá v nižších pořizovacích nákladech. Retenční nádrž k obetonování se usadí na 10 - 20 cm silnou betonovou desku a následně se celá obetonuje. Poku tedy uvažujete o nádrži na dešťovou vodu a máte pocit, že by mohlo dojít ke statickému zatížení (občasný přejezd aut, blízka silnice) volte nádrž na dešťovou vodu k obetonování, která je levnější variantou.
Nádrže na dešťovou vodu k obetonování


Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde.